گنبد سلطانیه زنجان

گنبد سلطانیه زنجان

گنبد سلطانیه زنجان

دسته: معماری

بازدید: 4 بار

فرمت فایل: ppt

حجم فایل: 13700 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 39

پروژه درس آشنایی با معماری اسلامی گنبد سلطانیه زنجان 39 صفحه پاورپوینت

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

گنبد سلطانیه 

گنبد عظیم سلطانیه درحال حاضر در بین خانه های خشتی سلطانیه همچون نگینی می درخشد وگوشه ای از هنر ومعماری را به عالمیان عرضه می دارد .

سبب ایجاد گنبد سلطانیه :

درمورد علل احداث این بنا در تواریخ چنین آمده است : اولجایتو پس از طرح شهر سلطانیه تصمیم گرفت که به تقلید از آرامگاه برادرش غازان خان آرامگاه رفیع و با شکوهی برای خود بسازد . بهمین جهت برای برپایی این آرامگاه ، هنرمندان از هر سوبه سلطانیه آمدند تا یکی از شاهکارهای عظیم دوره مغول رابه منصه ظهور برسانند . بنای گنبد سلطانیه درسال 702 ه براساس طرح آرامگاه غازان خان که آن نیز از بنای آرامگاه سلطان سنجر درمرو الهام گرفته ، ساخته شده بود با این تفاوت که پلان آرامگاه سلطان سنجر مربع ، وپلان گنبد سلطانیه هشت ضلعی است . اگرچه تا حد زیادی معماری آرامگاه سلطان سنجر در بنای سلطانیه تاثیر گذاشته بود لیکن جنبه های ابتکاری در بنای اخیر بحدی است که آنرا بصورت یکی از شاهکارهای هنر ومعماری ایران در آورده است که بعدها نمونه والگویی برای احداث تعداد زیادی از ابنیه این دوره شد .

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

برچسب ها : گنبد سلطانیه زنجان , گنبد سلطانیه زنجان , تحقیق گنبد سلطانیه زنجان , پروژه گنبد سلطانیه زنجان , پروژه درس آشنایی با معماری اسلامی , دانلود پروژه گنبد سلطانیه زنجان , آشنایی با معماری اسلامی , پاورپوینت آشنایی با معماری اسلامی , پاورپوینت گنبد سلطانیه زنجان

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

دسته بندی محصولات

بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی