شبکه نظیر به نظیر

شبکه نظیر به نظیر

شبکه نظیر به نظیر

دسته: کامپیوتر

بازدید: 7 بار

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 143 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 137

شبکه نظیر به نظیر

قیمت فایل فقط 24,200 تومان

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

نظیر به نظیر چیست؟

نظیر به نظیر به هر ارتباط چندگانه، خودگردان [1] دستگاه‌ها كه به صورت یكسان عمل می‌كنند اطلاق می‌شود. یك شبكه نظیر به نظیر نوعی شبكه است كه در آن ایستگاه‌های كاری هم به صورت یك مشتری (تقاضا كننده داده) ، هم به صورت سرور (عرضه كننده داده) و هم به صورت یك خدمتگزار [2] (عرضه كننده و تقاضا كننده داده) می‌توانند عمل كنند. در شبكه‌های نظیر به نظیر كامپیوترهای موجود در شبكه دارای وظایف و مسئولیتهای معادل و مشابه هستند. به طور مثال كامپیوتر A می‌تواند درخواست یك فایل را از كامپیوتر B نماید. در این وضعیت، كامپیوتر A به عنوان یك سرویس گیرنده ایفای وظیفه نموده و كامپیوتر B به عنوان یك سرویس دهنده رفتار می‌نماید. در ادامه فعالیت، كامپیوترهای A,B می‌توانند دارای وظایف معكوسی نسبت به وضعیت قبل داشته باشند.

(تاریخچه نرم‌افزارهای نظیر به نظیر معمولاً با ارجاع به Napster آغاز می‌شود. Napster مثال معروفی از یك ارتباط یك به یك و یك به چند قدرتمند است كه می‌تواند انتظار را ازتكنولوژی كامپیوتری  تحقق بخشد. اگر چه ، اگر كمی به عقب باز گردیم، پیامهای فوری (instant message) تجسم ابتدایی نظیر به نظیر بودند. این پیامها نوع متفاوتی از ارتباط را نشان می‌دهند كه تلفیقی از نامه دست‌نویس و تلفن است با افزایش ضرورت تماسهای سریع تلفن و گسترش استفاده از پست الكترونیكی، پیامهای فوری چشم‌انداز اینترنت را تغییر دادند.

عضویت درشبكه نظیر به نظیر ، به صورتadhoc و پویا است و تنها نیاز به ایجاد یك مكانیسم و ساختار برای مدیریت و سازماندهی نظیرها است تا در این شبكه‌ها بتوان یك تعاون و همكاری مفید را بین كاربران به وجود آورد.

تكنولوژی نظیر به نظیر، توانایی اشتراك منابع و سرویسهای كامپیوتر شامل اطلاعات ، فایلها، سیكلهای پردازش و ذخایر، باتبادل مستقیم بین سیستمها (بدون استفاده از سرورهای مركزی) را دارد. تكنولوژی نظیر به نظیر به كاربرانشان اجازه استخراج منابع كم‌مصرف و بیهوده كه در هر یك از ایستگاه‌های كاری نگهداری می‌شوند رامی‌دهد. در این نوع شبكه، هر یك از كاربران كنترل منابع خود رابر عهده داشته و می‌توانند به منظوربه اشتراك گذاشتن فایلهای خاص با سایر كاربران، خود رأساً تصمیم‌گیری نمایند. همچنین ممكن است كاربران به منظور دستیابی به منابع اشتراكی، سایر كاربران را ملزم به درج رمز عبور نمایند. با توجه به اینكه تمامی تصمیمات فوق توسط هر یك از كاربران و به صورت جداگانه اتخاذ می‌گردد، عملاً یك نقطه مركزی برای كنترل  و یا مدیریت شبكه وجود نخواهد داشت.

از طرفی شبكه نظیر به نظیر، استفاده از كامپیوترهای نسبتاً قدرتمند در اینترنت است كه از آنها تنها برای كارهای بر پایه مشتری [3]استفاده نمی‌شود. نوعاً عملیات انجام شده توسط كامپیوترها از نوع مشتری خدمتگزار است. یك كامپیوتر سرور نوعاً منابع بزرگی دارد و به تقاضای ارسالی برای استفاده از منابع و اطلاعات از سوی كامپیوتر مشتری پاسخ می‌دهد. مشتریان نیز تقاضاهایی رابه استفاده از منابع و اطلاعات برای سرور وارد می‌كنند بهترین مثال برای مدل مشتری / خدمتگزار جستجو در وب [4]است. سرورهای وب در اینترنت معمولاً كامپیوترهایی با اهداف خاص [5] با پروسسورهای بسیار سریع یا حتی چند پروسسور و آرایه‌های بزرگ هارد دیسك هستند. سرورهای وب همه جزئیات و محتویات وابسته به یك وب سایت مانند فایلهای Html ، فایلهای گرافیكی و فایلهای صوتی و تصویری و .. را ذخیره می‌كند و به درخواستهای وارده رسیدگی كرده تا اطلاعات یك صفحه وب خاص را نشان دهند. وقتی یك صفحه درخواست می‌شود، سرور وب صفحه وفایلهای اختصاصی آن رابرای مشتری می‌فرستد.قیمت فایل فقط 24,200 تومان

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

برچسب ها : شبکه نظیر به نظیر , شبکه نظیر به نظیر

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

دسته بندی محصولات

بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی